Soccer Games Today: Matches and results

What Soccer Football Games today on 5 February, 2023 Africa Nations Championships January 2023. All of the soccer and football Matches and results are here. Soccer TV Schedules and full fixtures include matches, start time, date, location, scores, how to watch, and results you need to know.

Indian Super League

MatchupTime (ET)
Hyderabad @ Mumbai City FCLIVE
Jamshedpur FC @ NorthEast United FC9:00 AM

Indian I-League

MatchupTime (ET)
Churchill Brothers @ Sreenidi DeccanFT

English Premier League

MatchupTime (ET)
Arsenal @ Everton7:30 AM
Leicester City @ Aston Villa10:00 AM
Southampton @10:00 AM
AFC Bournemouth @ Brighton & Hove Albion10:00 AM
Crystal Palace @ Manchester United10:00 AM
Liverpool @ Wolverhampton Wanderers10:00 AM
West Ham United @ Newcastle United12:30 PM

Spanish LaLiga

MatchupTime (ET)
Osasuna @ Espanyol8:00 AM
Villarreal @ Elche10:15 AM
Getafe @ Atletico Madrid12:30 PM
Celta Vigo @ Real Betis3:00 PM

Italian Serie A

MatchupTime (ET)
Lecce @ Cremonese9:00 AM
Empoli @ AS Roma12:00 PM
Atalanta @ Sassuolo2:45 PM

German Bundesliga

MatchupTime (ET)
Mainz @ FC Union Berlin9:30 AM
SC Freiburg @ Borussia Dortmund9:30 AM
Hertha Berlin @ Eintracht Frankfurt9:30 AM
RB Leipzig @ FC Cologne9:30 AM
TSG Hoffenheim @ VfL Bochum9:30 AM
Schalke 04 @ Borussia Monchengladbach12:30 PM

French Ligue 1

MatchupTime (ET)
Toulouse @ Paris Saint-Germain11:00 AM
Lyon @ Troyes1:00 PM
Lille @ Stade Rennais3:00 PM

FIFA Club World Cup

MatchupTime (ET)
Al Hilal @ Wydad Casablanca9:30 AM
Al Ahly @ Seattle Sounders FC12:00 PM

English League Championship

MatchupTime (ET)
Burnley @ Norwich City7:30 AM
Sheffield United @ Rotherham United7:30 AM
Queens Park Rangers @ Huddersfield Town10:00 AM
Cardiff City @ Hull City10:00 AM
Stoke City @ Luton Town10:00 AM
Blackpool @ Middlesbrough10:00 AM
Sunderland @ Millwall10:00 AM
Bristol City @ Preston North End10:00 AM
Watford @ Reading10:00 AM
Birmingham City @ Swansea City10:00 AM

Portuguese Primeira Liga

MatchupTime (ET)
Boavista @ Santa Clara10:30 AM
Casa Pia @ Benfica1:00 PM
Guimaraes @ Estoril3:30 PM

Dutch Eredivisie

MatchupTime (ET)
AZ Alkmaar @ FC Volendam12:45 PM
Vitesse @ FC Emmen2:00 PM
Heerenveen @ FC Utrecht2:00 PM
RKC Waalwijk @ Excelsior3:00 PM

Australian A-League Men

MatchupTime (ET)
Newcastle Jets @ Perth GloryLIVE
Western United @ Western Sydney Wanderers11:00 PM

Saudi Pro League

MatchupTime (ET)
Al Ittihad @ Al Tai8:00 AM
Al Wehda @ Al Fayha10:00 AM

Africa Nations Championship

MatchupTime (ET)
Senegal @ Algeria2:30 PM

Belgian Pro League

MatchupTime (ET)
Standard Liege @ Cercle Brugge KSV10:00 AM
KVC Westerlo @ Eupen12:15 PM
Oud-Heverlee Leuven @ RFC Seraing12:15 PM
KKortrijk @ Sint-Truidense2:45 PM

Turkish Super Lig

MatchupTime (ET)
Fatih Karagumruk @ AnkaragucuLIVE
Besiktas @ Sivasspor8:00 AM
Gazisehir Gaziantep @ Antalyaspor11:00 AM

Greek Super League

MatchupTime (ET)
Pas Giannina @ OFI Crete10:00 AM
Aris @ Ionikos FC12:00 PM

Swiss Super League

MatchupTime (ET)
FC Basel @ Grasshoppers12:00 PM
Servette @ St Gallen2:30 PM

Scottish Premiership

MatchupTime (ET)
Motherwell @ Aberdeen10:00 AM
Dundee United @ Heart of Midlothian10:00 AM
Kilmarnock @ Livingston10:00 AM
Ross County @ Rangers10:00 AM
Hibernian @ St Mirren10:00 AM

Spanish LaLiga 2

MatchupTime (ET)
Mirandes @ Huesca10:15 AM
Sporting Gijon @ Leganes10:15 AM
Albacete @ Tenerife12:30 PM
Eibar @ Alaves3:00 PM

Italian Serie B

MatchupTime (ET)
Venezia @ Benevento8:00 AM
Ascoli @ Cittadella8:00 AM
Ternana @ Cosenza8:00 AM
Brescia @ Perugia8:00 AM
Suditrol @ Pisa8:00 AM
Bari @ SPAL8:00 AM
Frosinone @ Como10:15 AM

German 2. Bundesliga

MatchupTime (ET)
Holstein Kiel @ KaiserslauternLIVE
Arminia Bielefeld @ SSV Jahn RegensburgLIVE
FC Heidenheim @ TSV Eintracht BraunschweigLIVE
Nurnberg @ SpVgg Greuther Furth2:30 PM

French Ligue 2

MatchupTime (ET)
Annecy @ Saint-Etienne9:00 AM

Club Friendly

MatchupTime (ET)
Grazer AK @ FC Salzburg5:30 AM
New York City FC @ LA Galaxy10:00 PM

Thai League 1

MatchupTime (ET)
PT Prachuap @ Chiangrai United6:00 AM
Buriram United @ BG Pathum United6:30 AM
Muangthong United @ Sukhothai FC7:00 AM

English League One

MatchupTime (ET)
Lincoln City @ Accrington Stanley10:00 AM
Cheltenham Town @ Bolton Wanderers10:00 AM
Milton Keynes Dons @ Bristol Rovers10:00 AM
Ipswich Town @ Cambridge United10:00 AM
Morecambe @ Derby County10:00 AM
Charlton Athletic @ Exeter City10:00 AM
Burton Albion @ Fleetwood Town10:00 AM
Peterborough United @ Forest Green Rovers10:00 AM
Shrewsbury Town @ Oxford United10:00 AM
Wycombe Wanderers @ Port Vale10:00 AM
Barnsley @ Portsmouth10:00 AM
Plymouth Argyle @ Sheffield Wednesday10:00 AM

English League Two

MatchupTime (ET)
Swindon Town @ Newport County7:45 AM
Mansfield Town @ Bradford City10:00 AM
Harrogate Town @ Carlisle United10:00 AM
Barrow @ Colchester United10:00 AM
Grimsby Town @ Crewe Alexandra10:00 AM
Hartlepool United @ Doncaster Rovers10:00 AM
Crawley Town @ Gillingham10:00 AM
AFC Wimbledon @ Leyton Orient10:00 AM
Walsall @ Northampton Town10:00 AM
Rochdale @ Salford City10:00 AM
Tranmere Rovers @ Stockport County10:00 AM
Stevenage @ Sutton United10:00 AM

English National League

MatchupTime (ET)
Dorking Wanderers @ Aldershot Town10:00 AM
Chesterfield @ Boreham Wood10:00 AM
Maidenhead United @ Bromley10:00 AM
Woking @ Eastleigh10:00 AM
FC Halifax Town @ Oldham Athletic10:00 AM
Gateshead @ Solihull Moors10:00 AM
York City @ Southend United10:00 AM
Notts County @ Torquay United10:00 AM
Dagenham & Redbridge @ Wealdstone10:00 AM
Maidstone United @ Yeovil Town10:00 AM
Wrexham @ Altrincham12:20 PM

English Women’s Super League

MatchupTime (ET)
Manchester City @ Leicester CityLIVE
Brighton & Hove Albion @ Aston Villa7:30 AM

Scottish Championship

MatchupTime (ET)
Raith Rovers @ Arbroath10:00 AM
Dundee @ Hamilton Academical10:00 AM
Greenock Morton @ Inverness Caledonian Thistle10:00 AM
Cove Rangers @ Partick Thistle10:00 AM

Scottish League One

MatchupTime (ET)
Clyde @ Airdrieonians10:00 AM
Peterhead @ Alloa Athletic10:00 AM
Montrose @ Dunfermline Athletic10:00 AM
Falkirk @ Kelty Hearts10:00 AM
Edinburgh City @ Queen of the South10:00 AM

Scottish League Two

MatchupTime (ET)
Annan Athletic @ Bonnyrigg Rose10:00 AM
Stirling Albion @ East Fife10:00 AM
Albion Rovers @ Elgin City10:00 AM
Stranraer @ Forfar Athletic10:00 AM
Dumbarton @ Stenhousemuir10:00 AM

Romanian Liga 1

MatchupTime (ET)
FC Arges @ Hermannstadt7:30 AM
Voluntari @ Rapid Bucuresti1:00 PM

Israeli Premier League

MatchupTime (ET)
Hapoel Be’er @ Sektzia Nes Tziona8:00 AM
Bnei Sakhnin @ Maccabi Tel-Aviv10:30 AM
Moadon Sport Ashdod @ Hapoel Haifa11:00 AM
Maccabi Netanya @ Hapoel Jerusalem11:00 AM
Beitar Jerusalem @ Hapoel Kiryat Shmona12:30 PM

Maltese Premier League

MatchupTime (ET)
Hamrun Spartans @ Floriana FC8:00 AM
Santa Lucia @ Gudja United8:00 AM
Gzira United @ Pieta Hotspurs10:15 AM
Mosta FC @ Sirens FC10:15 AM

Argentine Liga Profesional de Futbol

MatchupTime (ET)
Estudiantes de La Plata @ Arsenal Sarandi3:00 PM
Barracas Central @ Sarmiento (Junín)3:00 PM
River Plate @ Belgrano (Cordoba)5:15 PM
Racing Club @ Argentinos Juniors7:30 PM
San Lorenzo @ Lanus7:30 PM

Argentine Nacional B

MatchupTime (ET)
Nueva Chicago @ All Boys3:00 PM
Guillermo Brown @ Patronato3:00 PM
San Martín (San Juan) @ Alvarado (Mar del Plata)6:45 PM
Temperley @ Defensores de Belgrano7:20 PM

Argentine Primera C

MatchupTime (ET)
Deportivo Espanol @ Atlas3:00 PM
Lujan @ Deportivo Laferrere3:00 PM
Midland @ Puerto Nuevo3:00 PM
Liniers @ San Martín (Burzaco)3:00 PM
Berazategui @ Victoriano Arenas3:00 PM

Brazilian Campeonato Paulista

MatchupTime (ET)
Mirassol @ Sao Bento1:30 PM
São Bernardo @ Ferroviaria2:00 PM
Red Bull Bragantino @ Guarani2:00 PM
Santos @ Palmeiras4:30 PM

Brazilian Campeonato Mineiro

MatchupTime (ET)
Villa Nova-MG @ Democrata SL2:00 PM
Cruzeiro @ America-MG2:30 PM
Patrocinense @ Pouso Alegre3:00 PM
Atletico-MG @ Ipatinga5:00 PM
Caldense @ Tombense5:00 PM

Brazilian Campeonato Gaucho

MatchupTime (ET)
Aimore @ Gremio2:30 PM

Colombian Primera A

MatchupTime (ET)
Independiente Santa Fe @ Independiente Medellin3:30 PM
Atletico Nacional @ Jaguares de Cordoba5:45 PM
America de Cali @ Deportivo Pasto8:00 PM

Chilean Primera Division

MatchupTime (ET)
Union La Calera @ Magallanes4:00 PM
Everton CD @ Union Espanola6:30 PM

Uruguayan Primera Division

MatchupTime (ET)
Boston River @ Racing7:45 AM
Cerro @ Penarol3:00 PM
River Plate @ Cerro Largo5:30 PM

Paraguayan Primera Division

MatchupTime (ET)
Cerro Porteno @ Trinidense4:00 PM
Libertad @ Resistencia SC6:30 PM

Peruvian Primera Profesional

MatchupTime (ET)
Melgar @ Atletico Grau1:00 PM
Academia Cantolao @ Universitario3:30 PM
Cienciano del Cusco @ UTC3:30 PM
Deportivo Binacional @ Deportivo Garcilaso7:30 PM

Venezuelan Primera Division

MatchupTime (ET)
Mineros de Guayana @ Angostura FC4:00 PM
Monagas SC @ Deportivo La Guaira6:30 PM

Bolivian Liga Profesional

MatchupTime (ET)
Vaca Díez @ Libertad Gran Mamore2:00 PM
Universitario de Vinto @ The Strongest4:30 PM
Nacional Potosi @ Oriente Petrolero7:00 PM

Mexican Liga BBVA MX

MatchupTime (ET)
Pachuca @ Leon6:00 PM
Tigres UANL @ Cruz Azul8:05 PM
America @ Santos10:05 PM